VIDEO | ”Lupii galbeni”, cap de afiș! Faza etapei vine din meciul Petrolul – Snagov

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 19 septembrie 2019, ora 17:30,
petrolul-snagov

Faza etapei a 7-a din Liga a 2-a vine de la meciul Petrolul – Sportul Snagov, scor 1-1. Reușita lui Sergiu Arnăutu, din lovitură liberă de la 25 de metri, îi poate face invidioși pe mulți fotbaliști din Liga 1.

Petrolul și-a dezamăgit fanii după remiza cu ultima clasată, dar golul lui Arnăutu a făcut senzație pe ‘Ilie Oană’.

Faza etapei 7

? Faza etapei Digi Sport vine din partida FC Petrolul Ploiesti – CS Sportul Snagov

Publicată de Liga 2 pe Joi, 19 septembrie 2019

Sportul Snagov a egalat în minutul 90, în condițiile în care ‘lupii galbeni’ erau în inferioritate numerică din minutul 58, după eliminarea lui Cioinac.

Petrolul Ploiești ocupă locul 7 în clasamentul Ligii a 2-a, dar are o restanță de jucat și se poate apropia de locurile fruntașe.