VIDEO | Ludogoreț a făcut spectacol în preliminariile Ligii Campionilor. Keșeru a înscris

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 12 iulie 2018, ora 12:42,
Ludogoret
Ludogoret

Ludogoreţ Razgrad a învins formaţia nord-irlandeză Crusaders cu scorul de 7-0, în prima manşă a turului 1 preliminar din Liga Campionilor. Claudiu Keșeru a înscris un gol.

Campioana Bulgariei a înregistrat cea mai mare victorie din istoria participărilor în cupele europene.

În partida de la Razgrad, golurile au fost înscrise de Marcelinho (25′, 66′), Brown (40′ -autogol), Keșeru (53′) şi Swierczok (73′, 78′, 80′).

Claudiu Keșeru a primit cartonaș galben în minutul 6 și a fost înlocuit în minutul 68. Cosmin Moți a fost integralist.

Ludogoreț: Renan – Moți, Cicinho, Forster, Natanael – Dyakov, Campanharo (Sasha 64′), Wanderson (Lukoki 77′) – Marcelinho, Vura Misidjan, Keșeru (Swierczok 68′).

Crusaders: O’Neil – Brown, Burns, Beverland, Forsythe – Heatley (Glackin 75′), Lowry, Caddell (K. Owens 58′), Snoddy – Carvill (Clarke 75′), J. Owens.

preliminariiclaudiu keseruirlanda de nordludogorețliga campionilorcrusadersbulgaria