VIDEO | Ludogoreț a câștigat Supercupa Bulgariei! Cum s-au descurcat cei trei români

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 03 iulie 2019, ora 22:14,
ludogoret
ludogoret

Ludogoreț Razgrad a câștigat pentru a patra oară în istorie Supercupa Bulgariei, după ce a învins Lokomotiv Plovdiv cu scorul de 2-0.

Mijlocașul congolez Tchibota, transferat în această vară, a deschis scorul în minutul 3.

Partida a fost una echilibrată, iar Lokomotiv Plovdiv și-a creat mai multe ocazii de gol. (raport 18-15).

Cu toate acestea, tot Ludogoreț a înscris pe final, prin Lukoki, în minutul 90+3.

Fundașul Dragoș Grigore a fost integralist pentru Ludogoreț și a primit un cartonaș galben. Claudiu Keșeru a fost înlocuit în 61, iar Cosmin Moți a fost introdus pe teren imediat după pauză.

Ludogoreț Razgrad a câștigat ultimele opt ediții de campionat, un record pentru Bulgaria.