VIDEO | Luceafărul, dezintegrat de Astra! Șase goluri într-o repriză. Gaz Metan era să se facă de râs!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 27 septembrie 2018, ora 18:14,
astra oradea

Luceafărul Oradea a rezistat 64 de minute în fața Astrei. Echipa antrenată de Gigi Mulțescu s-a impis cu scorul de 5-1 și merge în optimile Cupei României.

La scorul de 0-0, în minutul 56, Moga, portarul divizionarei secunde, a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Sergiu Buș,

A urmat însă dezastrul pentru echipa orădeană. Astra s-a dezlănțuit și a marcat de cinci ori în ultimele 25 de minute prin Begue (64), Zoua (66) și V. Gheorghe (70, 81, 90+1). (Click pe numele jucătorilor pentru a vedea golurile)

Gazdele au înscris golul de onoare în minutul 79, la scorul de 0-3, prin Pop.

În cea de-a doua partidă a zilei în Cupa României, Gaz Metan Media a trecut, după penalty-uri, de Bucovina Rădăuți, echipă din Liga a III-a!

Bucovina Rădăuţi – Gaz Metan Mediaş 1-1, 7-8 d. pen. (Au marcat în timpul regulamentar: V. Vasile ’83 / Yazalde ’90+3)