VIDEO | Liverpool vrea titlul după 30 de ani! Victorie clară în prima etapă din Premier League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 10 august 2019, ora 08:55,
liverpool kit nou

Liverpool a început cu dreptul noul sezon din Premier League. ”Cormoranii” au învins-o pe Norwich cu 4-1 în prima etapă.

Elevii lui Jurgen Klopp au făcut un meci excelent în prima etapă din Premier League. Grant Hanley, fotbalistul lui Norwich, a început dezastruos noul sezon și și-a băgat mingea în propria poartă în minutul 7.

Liverpool a continuat festivalul ofensiv, iar în minutul 42 tabela arăta 4-0 pentru Campioana Europei. Salah, Virgil van Dijk și Origi au fost cei 3 marcatori ai formației de pe Anfield. Norwich a marcat golul de onoare prin Pukki, minutul 64.

În urma reușitei de aseară, ”Faraonul” a ajuns la al treilea sezon consecutiv în care marchează în prima etapă.

Chiar dacă elevii lui au câștigat la scor primul meci oficial, Jurgen Klopp are motive de îngrijorare. Alisson Becker s-a accidentat la gambă și va rata meciul de foc cu Chelsea din Supercupa Europei.

Adrian (32 ani) este goalkeeper-ul pe care se va baza Liverpool până când Alisson va reveni pe teren.