VIDEO | Liverpool, victorie chinuită pe terenul lui Southampton! ”Cormoranii” au revenit pe primul loc în Premier League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 06 aprilie 2019, ora 07:25,
liverpoolbucurie

Liverpool s-a impus împotriva celor de la Southampton, scor 3-1, în etapa a 33-a din Premier League. ”Cormoranii” au obținut victoria în ultimele 10 minute.

În prima repriză, sfinții au deschis scorul în minutul 9 prin Shane Long, iar Liverpool a egalat pe tabelă prin Naby Keita, minutul 36. În repriza secundă, elevii lui Kurgen Klopp au punctat prin Salah, minutul 80, și Jordan Henderson, minutul 86.

INFO: Mohamed Salah este primul jucător din istoria lui Liverpool care ajunge la 50 de goluri în Premier League în doar 69 de meciuri.

În urma acesti victorii, Liverpool a revenit pe primul loc în Premier League, cu 82 de puncte. ”Cormoranii” au un avans de 2 puncte față de Manchester City, însă ”cetățenii” au un meci în minus.