VIDEO | Liverpool, victorie chinuită cu Newcastle! Salah a fost scos pe targă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 05 mai 2019, ora 08:37,
salah
salah

Liverpool s-a impus în deplasarea de la Newcastle, scor 3-2, în penultima etapă din Premier League.

Virgil van Dijk a deschis scorul pentru Liverpool în minutul 13, Atsu a restabilit egalitatea pe tabelă 7 minute mai târziu, iar Salah i-a readus în avantaj pe ”cormorani” în minutul 28.

În repriza secundă, Newcastle a punctat din nou prin Rondon, minutul 54. După 70 de minute, Liverpool și-a pierdut golgheterul. Salah a fost accidentat de portarul „coţofenelor”, care l-a lovit pe egiptean cu coapsa în cap.

Fotbalistul a fost scos afară pe targă și există șanse foarte mari să rateze returul cu Barcelona din Liga Campionilor.

Fără cel mai bun marcator pe teren, formația lui Klopp a câștigat meciul în minutul 86, prin golul lui Divock Origi.

În urma acestei victorii, Liverpool a urcat pe primul loc în clasament. Elevii lui Klopp așteaptă meciul celor de la Manchester City, iar dacă ”cetățenii” se vor impune cu Leicester, titlul se va decide în ultima etapă.