VIDEO | Liverpool, semi-eșec cu West Ham! ”Cormoranii” tremură pentru titlu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 05 februarie 2019, ora 08:34,
liverpool
liverpool

Liverpool a obținut a doua remiză consecutivă în Premier League, iar formația lui Jurgen Klopp mai are un avantaj de doar 3 puncte față de Manchester City!

”Cormoranii” au remizat la Londra, scor 1-1, cu West Ham. Sadio Mane a deschis scorul în minutul 22, iar Michail Antonio a restabilit egalitatea 6 minute mai târziu.

Golul lui Mane a venit după o poziție de offside în care se afla James Milner, jucătorul care i-a oferit pasa de gol senegalezului.

Liverpool a remizat și etapa trecută, 1-1, cu Leicester, iar distanța dintre formația de pe Anfield și elevii lui Pep Guardiola este de doar 3 puncte.

Pe primul loc se află Liverpool în clasamentul din Premier League. Următorul meci al ”cormoranilor” este pe teren propriu, cu Bournemouth.