VIDEO | Liverpool n-are adversar în Premier League! ”Cormoranii” au câștigat derby-ul cu Leicester

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 26 decembrie 2019, ora 23:53,
liverpool bucurie

Liverpool domină Premier League și se apropie din ce în ce mai mult spre titlul mult așteptat pe Anfield.

”Cormoranii” au câștigat derby-ul cu Leicester, scor 4-0, în etapa de ”Boxing Day”.

În prima repriză, gazdele n-au avut niciun șut pe spațiul porții și au fost dominate de elevii lui Klopp. Firmino a marcat primul gol în minutul 30, după o centrare a lui Trent Alexander Arnold.

În repriza secundă, liderul din Premier League a marcat de 3 ori în 7 minute.

Milner, din penalty, minutul 71, a majorat avantajul oaspeților, Firmino, minutul 74, a dus scorul la 3-0, iar Trent Alexander Arnold, minutul 78, a stabilit rezultatul final, după o finalizare perfectă.

Leicester – Liverpool 0-4 | Gol Trent Alexander-Arnold

Liverpool, spectacol total pe terenul lui Leicester! Alexander-Arnold înscrie pentru 4-0, iar "cormoranii" fac un pas uriaș spre titlul din Premier League ???

Publicată de Eurosport pe Joi, 26 decembrie 2019

În urma acestui rezultat, Liverpool se distanțează la 13 puncte de Leicester, cu 52 de puncte. În schimb, ”vulpile” rămân pe poziția secundă, cu 39 de puncte, și bifează al 4 meci fără victorie în toate competițiile.

Vezi și VIDEO | Spectacol în Premier League de Boxing Day! Chelsea, în genunchi. Arsenal continuă criza de rezultate