VIDEO | Liverpool e de neoprit! Victorie la scor de Crăciun. Salah, alături de legendele Rush și Fowler

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 26 decembrie 2018, ora 18:55,
Salah gol
Salah gol

Liverpool a continuat parcursul excelent din Premier League și de Crăciun!

Pe Anfield, echipa lui Klopp n-a avut emoții cu Newcastle United și s-a impus cu scorul de 4-0.

Lovren a marcat în minutul 11 cu o execuție superbă, iar Salah a înscris și el imediat după pauză, din penalty.

An de excepție pentru Salah

Egipteanul a ajuns la 36 de goluri în 2018 și e acum într-un top select, alături de legendele Rush și Fowler.

Deși sâmbătă e programat derby-ul cu Arsenal, starurile lui Klopp au mai înscris de două ori pe final (prin Shaqiri și Fabinho), iar Liverpool rămâne neînvinsă în Premier League. Avansul față de Tottenham e de 6 puncte!

Liverpool e doar a treia echipă din istoria Premier League care depășește 50 de puncte după 19 etape. Atât City, cât și Chelsea, au luat titlul la final.