VIDEO | Liga Campionilor. Florin Andone, schimbat la pauză pe ‘Bernabeu’! Real Madrid s-a distrat cu Galatasaray! Echipele calificate în optimi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 06 noiembrie 2019, ora 23:33,
florin andone real madrid

UPDATE 23:55 Iată rezultatele serii în Liga Campionilor:

UPDATE 23:45 Steaua Roșie Belgrad – Tottenham 0-5! A înscris Eriksen în minutul 85.

UPDATE 23:40 Real Madrid – Galatasaray 5-0! A marcat Karim Benzema în minutul 81.

Dinamo Zagreb – Șahtior 2-1! A înscris Ivanusec în minutul 83. Ambele echipe joacă în inferioritate numerică, după eliminările lui Moro (74′) și Marlos (79′).

UPDATE 23:25 Steaua Roșie Belgrad – Tottenham 0-3! A înscris Heung-Min Son în minutele 57 și 61.

UPDATE 23:13 Leverkusen – Real Madrid 2-0! A marcat Volland în minutul 55.

UPDATE 23:11 Atalanta – Manchester City 1-1! A înscris Pasalic în minutul 49.

UPDATE 23:06 Florin Andone a fost înlocuit cu Ryan Donk la pauza meciului Real Madrid – Galatasaray.

UPDATE 22:50 Iată rezultatele înregistrate la pauză:

UPDATE 22:46 Real Madrid – Galatasaray 4-0! A înscris Karim Benzema în minutul 45.

UPDATE 22:45 Leverkusen – Atletico Madrid 1-0! A fost un autogol al lui Thomas Partey în minutul 41.

UPDATE 22:37 Steaua Roșie Belgrad – Tottenham 0-1! A înscris Lo Celso în minutul 34.

UPDATE 22:29 Dinamo Zagreb – Șahtior 1-1! A înscris Petkovic în minutul 20.

PSG – Club Brugge 1-0! A înscris Icardi în minutul 22.

UPDATE 22:15 Dinamo Zagreb – Șahtior 0-1! A înscris Alan Patrick în minutul 13.

Real Madrid – Galatasaray 3-0! A înscris Sergio Ramos, din penalty, în minutul 14.

UPDATE 22:06 Real Madrid – Galatasaray 2-0! A înscris Rodrygo în minutele 4 și 7.

Atalanta – Manchester City 0-1! A înscris Sterling în minutul 7.

UPDATE 21:50 S-au încheiat cele două meciuri! În urma victoriilor obținute, Bayern Munchen și Juventus Torino și-au asigurat calificarea în faza următoare a competiției, cu două runde rămas de jucat.

UPDATE 21:48 Lokomotiv Moscova – Juventus Torino 1-2! A înscris Douglas Costa în minutul 90+4.

UPDATE 21:43 Bayern Munchen – Olympiakos 2-0! A înscris Perisic în minutul 89.

UPDATE 21:25 Bayern Munchen – Olympiakos 1-0! A înscris Lewandowski în minutul 69.

UPDATE 21:00 Iată echipele de start pentru celelalte meciuri programate de la ora 22:00.

Dinamo Zagreb – Șahtior Donețk

Bayer Leverkusen – Atletico Madrid

PSG – Club Brugge

Atalanta – Manchester City

Steaua Roșie Belgrad – Tottenham

UPDATE 20:47 Florin Andone este titular în Real Madrid – Galatasaray.

UPDATE 20:42 După primele 45 de minute, Bayern și Olympiakos sunt la egalitate, 0-0. Egalitate este și la Moscova, între Lokomotiv și Juventus Torino, 1-1.

UPDATE 20:10 Lokomotiv Moscova – Juventus 1-1! A înscris Miranchuk în minutul 12.

UPDATE 20:02 Lokomotiv Moscova – Juventus 0-1! A înscris Aaron Ramsey în minutul 4.

UPDATE 19:20 Iată echipele de start pentru primele meciuri ale serii:

Bayern Munchen – Olympiakos

Lokomotiv Moscova – Juventus Torino

Runda a patra din grupele Ligii Campionilor se încheie în această seară! Galatasaray și Florin Andone au o deplasare infernală pe ‘Bernabeu’ cu Real Madrid. Atacantul român este asul din mânecă al turcilor, care au șanse mici de calificare în faza următoare.

Primele meciuri ale serii sunt Bayern Munchen – Olympiakos Pireu și Lokomotiv Moscova – Juventus Torino, de la ora 19:55.

Deși are câteva absențe notabile, Real Madrid e favorită certă să o învingă pe Galatasaray în această seară, de la ora 22:00.

Florin Andone n-a mai înscris de patru meciuri, dar mizează pe experiența acumulată în Spania, în confruntările cu Real Madrid.

Trebuie să o respecţi pe Real Madrid, pentru că oricine ajunge aici este de clasă mondială. Se pare că după plecarea lui Cristiano (Ronaldo) au pierdut din forţa ofensivă, dar continuă să marcheze şi să câştige, deoarece au atacanţi buni.

E dificil să ştii cum să câştigi contra acestei echipe, Realul nu încetează să mai fie Real, una dintre cele mai bune formaţii din lume. Rămâne la un adversar de temut şi de respectat şi trebuie să jucăm acest meci ca şi cum ar fi ultimul din Liga Campionilor.

Vom juca pe unul dintre cele mai dificile stadioane din lume. Trebuie să ieşim pe teren optimişti, deoarece dacă vom intra cu gândul să facem un egal vom pierde. Avem încredere că putem scoate un rezultat bun. Trebuie să dăm maximum din primul până în ultimul minut„, a spus atacantul român.