VIDEO | Grupele Ligii Campionilor. Debut nefericit pentru Ianis Hagi! Genk, umilită de Salzburg. Toate rezultatele

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 17 septembrie 2019, ora 22:55,
ianis-hagi
ianis-hagi

UPDATE 23:55 Iată rezultatele finale din această seară:

Răzvan Marin a rămas pe banca de rezerve la Ajax.

UPDATE 23:50 Napoli – Liverpool 2-0! A înscris Llorente în minutul 90+2.

UPDATE 23:45 Benfica – Leipzig 1-2! A înscris Seferovic în minutul 82.

UPDATE 23:40 Napoli – Liverpool 1-0! A înscris Mertens, din penalty, în minutul 81.

UPDATE 23:39 Benfica – Leipzig 0-2! A înscris Werner în minutul 79.

UPDATE 23:37 Ianis Hagi debutează în grupele Ligii Campionilor! Mijlocașul a fost introdus pe teren în minutul 72 pentru Genk, condusă cu 6-2 de Salzburg.

UPDATE 23:35 Chelsea – Valencia 0-1! A înscris Rodrigo Moreno în minutul 75.

UPDATE 23:28 Salzburg – Genk 6-2! A înscris Ulmer în minutul 66.

UPDATE 23:27 Benfica – Leipzig 0-1! A înscris Werner în minutul 69.

UPDATE 23:25 Dortmund a ratat un penalty împotriva Barcelonei! Șutul lui Marco Reus a fost respins de către Ter Stegen.

UPDATE 23:20 Ajax – Lille 3-0! A înscris Tagliafico în minutul 62.

UPDATE 23:13 Salzburg – Genk 5-2! A marcat Samata în minutul 52.

UPDATE 23:05 Ajax – Lille 2-0! A înscris Edson Alvarez în minutul 50.

UPDATE 22:50 Iată rezultatele înregistrate la pauză în cele șase meciuri:

UPDATE 22:48 Spectacol în Austria! Gazdele au mai înscris de două ori, prin Haland (45′) și Szoboszlai (45+3′), iar scorul la pauză este 5-1!

UPDATE 22:42 Salzburg – Genk 3-1! A înscris Lucumi în minutul 40.

UPDATE 22:35 Salzburg – Genk 3-0! A înscris Hee-Chan Hwang în minutul 36.

UPDATE 22:31 Salzburg – Genk 2-0! A înscris Haland în minutul 34.

UPDATE 22:20 Ajax Amsterdam – Lille 1-0! A înscris Promes în minutul 18.

UPDATE 22:03 Salzburg – Genk 1-0! A înscris Haland în minutul 2.

UPDATE 21:47 S-au încheiat cele două meciuri de la ora 19:55! Lyon – Zenit 1-1 și Inter – Slavia Praga 1-1.

Nicolae Stanciu a fost integralist pentru echipa cehă și a fost activ. Mijlocașul a dat multe pase filtrante și a avut două ocazii din lovitură liberă.

UPDATE 21:43 Inter Milano – Slavia Praga 1-1! Barella a egalat în minutul 90+3.

UPDATE 21:25 Iată echipele de start pentru meciurile care încep la ora 22:00.

Ianis Hagi este rezervă la Genk.

UPDATE 21:18 Încă o ocazie pentru Nicolae Stanciu din lovitură liberă. A fost un șut în forță care a trecut milimetric pe lângă vinclul porții.

UPDATE 21:15 Inter – Slavia Praga 0-1! A înscris Olayinka în minutul 64.

UPDATE 21:01 Lyon – Zenit 1-1! A înscris Depay, din penalty, în minutul 50.

UPDATE 20:41 Rezultate la pauză: Lyon – Zenit 0-1, Inter – Slavia Praga 0-0.

Nicolae Stanciu a avut o ocazie în minutul 7, dintr-o lovitură liberă de la distanță. Mijlocașul român a șutat plasat, dar Samir Handanovic a avut o intervenție excelentă.

UPDATE 20:35 Lyon – Zenit 0-1! A înscris Azmoun în minutul 41.

UPDATE 20:00 Ovidiu Hațegan va arbitra la centru meciul Dortmund – Barcelona, de la ora 22:00.

Hațegan îi va avea ca asistenți pe Octavian Șovre și Sebastian Gheorghe, în timp ce al patrulea oficial desemnat este Sebastian Colțescu.

Primele meciuri din grupele Ligii Campionilor sunt programate în această seară. Napoli – Liverpool și Dortmund – Barcelona sunt cele mai interesante confruntări. Nicolae Stanciu este titular în partida Inter Milano – Slavia Praga.

Primele două meciuri vor începe la ora 19:55, Lyon – Zenit Sankt Petersburg și Inter – Slavia Praga.

Portarul Ciprian Tătărușanu este doar rezervă la Lyon. Alexandru Băluță nu este în lotul Slaviei Praga pentru deplasarea pe stadionul ‘Giuseppe Meazza’ din Milano.