VIDEO | Halep e DE NEOPRIT! Simona se califică la pas în finala de la Cincinnati. Pe cine va întâlni în ultimul act

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 18 august 2018, ora 23:50,
Halep meci
Halep meci

HALEP E ÎN FINALĂ LA CINCINNATI! Deși Sabalenka dă o replică foarte bună pe final, Simona se mobilizează extraordinar, valorifică a doua minge de meci și e în finală și la Cincinnati.

Halep – Sabalenka 6-3, 5-4. Simona își câștigă serviciul și e foarte aproape de finala de la Cincinnati. E un moment important al meciului, iar Halep îi cere ajutorul lui Cahill.

Halep – Sabalenka 6-3, 3-3. Sabalenka e în revenire de formă, reușește cel mai bun game de până acum și egalează situația în setul al doilea.

BREAK HALEP! Halep – Sabalenka 6-3, 3-1. Simona se distanțează în setul al doilea pe fondul unui joc foarte bun și valorifică prima minge de break din acest game.

Halep – Sabalenka 6-3, 1-0. Foarte concentrată, Simona servește foarte bine și începe excelent setul al doilea.

SET 2

SET HALEP! Halep – Sabalenka 6-3. Simona e la înălțime și închide primul set cu un break. Jucătoarea noastră conduce cu 1-0 la seturi, după un final excelent.

BREAK HALEP! Halep – Sabalenka 3-2. Trei break-uri la rând, al doilea consecutiv pentru Halep, care revine în avantaj în primul set, unul foarte echilibrat.

BREAK HALEP! Halep – Sabalenka 2-1. Halep face un game excelent, reușește un punct superb, o forțează în plus pe Sabalenka să greșească, iar Simona reușește un break extrem de important și conduce acum cu 2-1.

Halep – Sabalenka 1-1. Simona e foarte agresivă la serviciu și câștigă la 0 primul game al semifinalei.

Halep – Sabalenka 0-1. Sabalenka câștigă cu ușurință pe propriul serviciu și conduce cu 1-0.

Începe semifinala de la Cincinnati, cu Sabalenka la serviciu.

UPDATE 00:10: Cele două jucătoare intră pe teren. Meciul dintre Halep și Sabalenka va începe în scurt timp.

Simona Halep o va întâlni după ora 23:00 pe Aryna Sabalenka, în semifinalele turneului de la Cincinnati.

Dacă trece de jucătoarea din Belarus, Halep va da în finală peste Kiki Bertens.

Jucătoarea din Olanda a trecut în prima semifinală de Petra Kvitova, scor 3-6, 6-4, 6-2.

Halep și Bertens s-au întâlnit de trei ori, iar Simona este în avantaj: 2-1.