VIDEO | Seară de vis în Champions League! Real, învinsă la Paris! Atletico, gol marcat în minutul 90!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 18 septembrie 2019, ora 20:40,
poster-psg-real

Remiză spectaculoasă pe Estadio Metropolitano! Atletico Madrid a reușit o remiză, 2-2, după ce a fost condusă cu 2-0 de Juventus! Real Madrid a pierdut meciul zilei, cu PSG, 3-0.

Update 23.50: S-a încheiat meciul de la Paris. PSG s-a impus cu 3-0. Golul al treilea a fost înscries de Meunier, în prelungiri.

Update 23.47: Atletico reușește egalarea! Herrera se înalță impecabil și reia spectaculos în plasă, după un corner de pe stânga (90).  Atletico – Juventus 2-2

Update 23.27: Atletico înscrie repede! Savic reia cu capul din apropierea liniei porții pentru 1-2, în minutul 70.

La Zagreb, Dinamo conduce cu 4-0 Atalanta. A înscris Orsic, trecându-și în cont hattrick-ul.

Update 23.22: Juve se desprinde! Matuidi marchează din 6 metri, după centrarea perfectă a lui Alex Sandro (min 65). Juventus conduce cu 2-0 la Madrid, în partida cu Atletico.

Update 23.06: Juventus deschide scorul la Madrid, cu Atletico! Cuadrado înscrie în minutul 48!

Update 22.50: Scoruri la pauză:

Bayern Munchen – Steaua Roșie Belgrad 1-0 (Coman 34)

PSG – Real Madrid 2-0 (Di Maria 14, 33)

Atletico Madrid – Juventus 0-0

Dinamo Zagreb – Atalanta 3-0 (Leovac 10, Orsic 31, 42)

Leverkusen – Lokomotiv 1-2 (Hovedes 25-autogol /  Krychowiak 16, Barinov 37)

Șahtior – Manchester City 0-3 (Mahrez 24, Rodri 29, Gundogan 38)

Update 22.37: Gol anulat cu VAR la Paris. Reușita lui Garteh Bale este nevalidată pentru un henț comis de galez. PSG – Real rămâne 2-0. Ar fi fost o bijuterie de gol!

Update 22.32: Se îngroașă gluma pentru Real! Di Maria reușește dubla în minutul 33, cu un șut superb de la marginea careului. PSG – Real 2-0.

S-a marcat, din nou, și la Zagreb! A înscris Orsic pentru 2-0, în Dinamo – Atalanta.

Update 22.27: Leverkusen egalează, 1-1, Lokomotiv Moscova, după autogolul lui Höwedes (min 25). Tot în minutul 25, a marcat și Manchester City, pe terenul lui Șahtior. A înscris Mahrez.

Update 22.19: Lokomotiv Moscova deschide scorul pe terenul lui Leverkusen! A marcat Krychowiak (16)

Update 22.15: PSG o conduce pe Real Madrid cu 1-0! A înscris Di Maria, în minutul 14.

Update 22.11: S-a marcat la Zagreb! Dinamo conduce Atalanta cu 1-0. A înscris Leovac (min 10)

Rezultatele primelor două partide:

Brugge – Galatasaray 0-0

*La echipa din Turcia, Florin Andone a fosr rezervă neutilizată.

Șahtior – Mancheter City

21.13: Olympiakos reușește să egaleze! Valbuena  înscrie pentru 2-2, din penalty, în minutul 54!

UPDATE 20.41: PAUZĂ.

Brugge – Galarasaray 0-0

Olympiakos – Tottenham 1-2.

UPDATE 20.39: Olympiakos reduce din handicap în minutul 44! Podence reușește să înscrie. Olympiakos – Tottenham 1-2.

UPDATE 20.28: Englezii își fac meciul ușor în Grecia. Moura duce scorul la 0-2 (min 30) din pasa lui Davies. Olympiakos – Tottenham 0-2.

PDATE 20.21: Tottenham a deschis scorul pe terenul grecilor de la Olympiakos! A marcat Harry Kane (min 25), din penalty. Kane a fost faultat în careu de Meriah.

UPDATE 19.54: Galatasaray nu are niciun jucător turc în formula de start. Bogdan Andone este rezervă.

UPDATE 19:30 Incidente înainte de meciul Club Brugge – Galatasaray! Poliția belgiană a reținut 27 de fani ai echipei turce, care au generat violențe și aveau asupra lor materiale pirotehnice.

Potrivit Reuters, mai mulți suporteri turci au provocat incidente în centrul orașului Bruges. Ei au agresat trecătorii, apoi s-au confruntat cu câțiva suporteri ai echipei locale, care aveau asupra lor bâte și sticle.

UPDATE 19:00 Florin Andone este doar rezervă la Galatasaray în deplasarea de la Club Brugge.

UPDATE 18:55 Iată echipele de start la meciul Olympiakos – Tottenham:

Faza grupelor din Liga Campionilor continuă în această seară cu opt confruntări foarte interesante. Capul de afiș este Paris Saint Germain – Real Madrid, dar și meciul Atletico Madrid – Juventus este în atenția tuturor iubitorilor de fotbal.

PSG și Real Madrid sunt ‘vedetele’ din Grupa A, din care mai fac parte Galatasaray Istanbul și Club Brugge.

Atât parizienii, cât și madrileni au ca obiectiv câștigarea Ligii Campionilor. Istoria este de partea ‘galacticilor’, care sunt neînvinși în ultimele patru meciuri cu PSG.

Acum două sezoane, Real Madrid a eliminat PSG în optimile de finală ale Ligii Campionilor, după o dublă victorie (3-1 și 2-1).

Ambele echipe au absențe de marcă pentru partida din această seară, de la ora 22:00. PSG nu va conta pe Cavani, Mbappe, Neymar și Draxler. La Real Madrid nu au făcut deplasarea Modric, căpitanul Sergio Ramos, Marcelo, Nacho, Asensio și Isco.

Iată echipele probabile:

PSG: Navas – Meunier, Kimpembe, Silva, Bernat – Marquinhos, Gueye, Verratti – Sarabia, Di Maria – Icardi.

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Varane, Militao, Mendy – Casemiro, Kroos, James Rodriguez – Bale, Hazard, Benzema.

Iată celelalte meciuri programate în această seară în grupele Ligii Campionilor: