VIDEO Liga Campionilor | Șase goluri în Tottenham – Barcelona. Napoli a dat lovitura pe final

UPDATE 23:56 Iată rezultatele finale din această seară de Liga Campionilor:

UPDATE 23:53 Dortmund – AS Monaco 3-0! Marco Reus semnează ultima reușită pe arena ‘Signal Iduna Park’, în minutul 90+2.

UPDATE 23:51 Atletico Madrid – Club Brugge 3-1! Koke a stabilit scorul final, în minutul 90+4.

UPDATE 23:50 Napoli – Liverpool 1-0! Lorenzo Insigne a marcat în minutul 90. ‘Cormoranii’ au jucat foarte slab și nu au trimis niciun șut pe poarta adversă.

UPDATE 23:48 Tottenham – FC Barcelona 2-4! Leo Messi înscrie în minutul 90.

UPDATE 23:39 Dortmund – AS Monaco 2-0! După ce a ratat un penalty în minutul 69, Paco Alcacer a dublat avantajul formației germane, în minutul 72.

UPDATE 23:36 Atletico Madrid – Club Brugge 2-1! Antoine Griezmann a înscris din pasa lui Diego Costa, în minutul 67.

Griezmann a reușit golul cu numărul 8.000 din istoria Ligii Campionilor.

UPDATE 23:34 Tottenham – Barcelona 2-3! Eric Lamela a înscris pentru gazde în minutul 66.

UPDATE 23:20 PSV – Inter 1-2! Mauro Icardi a profitat de o gafă uriașă a portarului Jeroen Zoet, în minutul 60.

UPDATE 23:16 Tottenham – FC Barcelona 1-3! Leo Messi a înscris în minutul 56.

UPDATE 23:14 Dortmund – AS Monaco 1-0! Introdus pe teren în repriza a doua, Jacob-Bruun Larsen a înscris în minutul 51.

UPDATE 23:13 Tottenham – Barcelona 1-2! Harry Kane a redus din handicap pe Wembley.

UPDATE 23:12 FC Porto a deschis scorul cu Galatasaray. Moussa Marega a înscris.

UPDATE 22:49 Este pauză în toate cele șase meciuri. Iată scorurile:

scoruri

UPDATE 22:44 GOL pentru Inter! 1-1 la Eindhoven. Radja Nainggolan a înscris.

UPDATE 22:40 Club Brugge egalează la Madrid. Este 1-1 după reușita fabuloasă a lui Arnaut Groeneveld.

UPDATE 22:30 Trei goluri înscrise în același minut, 28. Antoine Griezmann în Atletico Madrid – Club Brugge 1-0, Pablo Rosario în PSV – Inter Milano 1-0 și Ivan Rakitic în Tottenham – Barcelona 0-2.

UPDATE 22:20 Naby Keita de la Liverpool s-a accidentat. Mijlocașul din Guineea a fost înlocuit cu Jordan Henderson.

UPDATE 22:02 Tottenham – Barcelona 0-1! Campioana Spaniei deschide scorul pe stadionul Wembley din Londra! Philippe Coutinho a șutat în poarta goală, după o ieșire neinspirată a portarului Lloris.

UPDATE 21:49 S-au încheiat primele două meciuri ale serii în UCL. Lokomotiv Moscova – Schalke 0-1 și PSG – Steaua Roșie Belgrad 6-1.

UPDATE 21:45 GOOOL pentru Schalke 04! Americanul Weston McKennie înscrie în minutul 88. Lokomotiv Moscova – Schalke 0-1

UPDATE 21:38 Scor de tenis în PSG – Steaua Roșie Belgrad! Este 6-1 la Paris! Mbappe (70′) și Neymar (81′) au înscris pentru gazde, iar Marko Marin (74′) a reușit singurul gol al oaspeților.

UPDATE 21:30 Echipele de start pentru meciurile care vor începe la ora 22:00:

Atletico: Oblak – Lucas, Gimenez, Godin, Arias – Koke, Saul, Thomas, Lemar – Costa, Griezmann. Antrenor: Diego Simeone.

Brugge: Letica – Denswil, Poulain, Mechele – Vlietinck, Vormer, Groeneveld, Rits, Vanaken – Schrijvers, Wesley. Antrenor: Ivan Leko.

Dortmund: Burki – Diallo, Zagadou, Akanji, Piszczek – Delaney, Witsel – Sancho, Reus, Wolf – Paco Alcacer. Antrenor: Lucien Favre.

Monaco: Benaglio – Raggi, Glik, Jemerson, Henrichs – Golovin, Aholou, Tielemans, Sidibe – Sylla, Falcao. Antrenor: Leonardo Jardim.

FC Porto: Casillas – Telles, Militao, Felipe, Pereira – Herrera, Pereira, Otavio – Brahimi, Marega, Corona. Antrenor: Sergio Conceicao.

Galatasaray: Muslera – Linnes, Maicon, Aziz, Nagatomo – Belhanda, Donk, Fernando – Rodrigues, Onyekuru, Gumus. Antrenor: Fatih Terim.

Napoli: Ospina – Rui, Koulibaly, Albiol, Maksimovic – F. Ruiz, Allan, Hamsik – Insigne, Milik, Callejon. Antrenor: Carlo Ancelotti.

Liverpool: Alisson – Robertson, Van Dijk, Gomez, Alexander-Arnold – Keita, Wijnaldum, Milner – Mane, Firmino, Salah. Antrenor: Jurgen Klopp.

PSV: Zoet – Tasende, Viergever, Schwaab, Dumfries – Hendrix, Pereiro, Rosario – Bergwijn, L. de Jong, Lozano. Antrenor: Mark van Bommel.

Inter Milano: Handanovic – Asamoah, De Vrij, Skriniar, D’Ambrosio – Vecino, Brozovic – Politano, Nainggolan, Perisic – Icardi. Antrenor: Luciano Spalletti.

Tottenham: Lloris – Davis, Sanchez, Alderweireld, Trippier – Wanyama, Winks – Son, Lamela, Lucas Moura – Kane. Antrenor: Mauricio Pochettino.

Barcelona: Ter Stegen – Alba, Lenglet, Pique, Semedo – Rakitic, Busquets, Arthur – Coutinho, Suarez, Messi. Antrenor: Ernesto Valverde.

UPDATE 21:20 Niciun gol înscris în repriza a doua, până în minutul 65. Lokomotiv Moscova – Schalke 04 0-0 și PSG – Steaua Roșie Belgrad 4-0.

UPDATE 20:43 Este pauză în primele două meciuri ale serii. Lokomotiv Moscova – Schalke 04, scor 0-0, și PSG – Steaua Roșie Belgrad, scor 4-0.

Partidă foarte slabă la Moscova, unde s-a înregistrat un singur șut pe spațiul porții, reușit de către gazde.

Neymar a înscris 29 de goluri în 49 apariții în Liga Campionilor!

UPDATE 20:40 Gool pentru PSG! Reușita de 4-0 îi aparține lui Angel Di Maria. Centrare perfectă a lui Meunier din banda dreaptă, iar argentinianul a șutat din prima.

UPDATE 20:34 3-0 pentru PSG cu Steaua Roșie Belgrad! Edinson Cavani a driblat mai mulți adversari și a șutat cu stângul din careu.

UPDATE 20:19 GOL pentru PSG! Este 2-0 pe ‘Parc des Princes’. Tot Neymar Jr la finalizare, după o acțiune bună a lui Mbappe.

UPDATE 20:16 GOOOL PSG! Neymar deschide scorul în minutul 20, după ce a executat impecabil o lovitură liberă de la 20 de metri.

UPDATE 20:10 Au început primele meciuri ale serii! Nu s-a înscris în primul sfert de oră.

UPDATE 19:50 Paris Saint-Germain a înscris 25 de goluri în faza grupelor din sezonul trecut al Ligii Campionilor. Este un număr record pentru această competiție!

Potrivit experților, Neymar Jr, Kylian Mbappe, Angel Di Maria și Edinson Cavani formează cel mai bun atac din lume la ora actuală. Fostul portar al Vasluiului, Milan Borjan are o misiune infernală în această seară!

UPDATE 19:30 Iată și echipele de start în meciurile Lokomotiv Moscova – Schalke 04 și PSG – Steaua Roșie Belgrad.

Lokomotiv Moscova: Guilherme – Ignatjev, Howedes, Kvirkvelia, Idowu – Miranchuk, Fernandes, Krychowiak, Barinov – Eder. Antrenor: Y. Semin.

Schalke: Fahrmann – McKennie, Sane, Naldo – Caligiuri, Rudy, Mascarell, Mendyl – Uth, Embolo, Konoplyanka. Antrenor: D. Tedesco.

PSG: Areola – Meunier, Kimpembe, Thiago Silva, Bernat – Verratti, Rabiot – Mbappe, Neymar, Di Maria – Cavani. Antrenor: T. Tuchel.

Steaua Roșie: Borjan – Stojkovic, Savic, Degenek, Rodic – Marin, Jovicic, Krsticic, Simic – Causic – El Fardoud. Antrenor: V. Milojevic.

Opt meciuri din grupele Ligii Campionilor sunt programate în această seară. Primele confruntări sunt Lokomotiv Moscova – Schalke 04 și PSG – Steaua Roșie Belgrad, de la ora 19:55. Cele mai interesante meciuri sunt Napoli – Liverpool și Tottenham – Barcelona, de la ora 22:00.

În grupa A, runda a doua, se vor disputa meciurile Atletico Madrid – Club Brugge și Dortmund – AS Monaco.

În grupa B, Tottenham primește vizita campioanei Spaniei, FC Barcelona, iar Inter Milano se deplasează la Eindhoven pentru confruntarea cu PSV.

În grupa C, runda a doua, vor avea loc meciurile Napoli – Liverpool și PSG – Steaua Roșie Belgrad.

În grupa D sunt programate partidele Lokomotiv Moscova – Schalke 04 și FC Porto – Galatasaray Istanbul.