RS Live

Realitatea.NET

Realitatea Financiară

TaBu

VIDEO | Liga Campionilor: Manchester a dat lovitura pe final la Torino! Gol fabulos înscris de Ronaldo

UPDATE 23.55: Rezultatele zilei în Liga Campionilor:

UPDATE 23.53: Mourinho se face de râs la Torino! La finalul meciului, portughezul a făcut gesturi provocatoare la adresa suporterilor italieni, deși echipa sa nu a jucat mai nimic, în ciuda celor două goluri marcate.

Mourinho a fost certat de Bonucci și condus oficialii partidei către vestiar.

UPDATE 23.49: Manchester întoarce rezultatul în trei minute! Sandro deviază în propria poartă, după o lovitură liberă a englezilor.

UPDATE 23.45: Manchester reușește să egaleze contrar cursului jocului! A înscris Juan Mata, în minutul 86.

UPDATE 23.22: Gol senzațional marcat de Cristiano Ronaldo pentru Juventus, după o pasă de excepție primită de la Bonucci. Juventus – Mancheter United 1-0 din minutul 65.

UPDATE 22.50: Rezultate la pauză:

UPDATE 22.24: Real Madrid conduce cu 2-0 la Plzen. Spaniolii au înscris prin Benzema (21) și Casemiro (23).

Golul lui Benzema:

Golul lui Casemiro:

Tot 2-0 este și la Mancheter City – Șahtior Donețk. Au marcat David Silva (13) și Gabriel Jesus (24-pen)

UPDATE 21.56: Meciul Juventus – Manchester United este oficiat de o brigadă românească: Ovidiu Hațegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe – Radu Petrescu, Sebastian Colțescu – Radu Ghinguleac

UPDATE 21.55: Final.

ȚSKA Moscova – AS Roma 1-2

Valencia – Young Boys 3-1

UPDATE 21.14: AS Roma revine în avantaj! A marcat Pellegrini, în minutul 59. În minutul 56, Magnusson, de la ȚSKA a fost eliminat pentru două cartonașe galbene. Pe Mestalla, e 3-1 pentru Valencia! A înscris Soler, în minutul 56.

UPDATE 21.03: Surpriză la Moscova! ȚSKA reușește să egaleze! A înscris islandezul de 19 ani Arnor Sigurdsson (51)

UPDATE 20.43: Pauză.

ȚSKA Moscova – AS Roma 0-1

Valencia – Young Boys 2-1

UPDATE 20.41: Nebunie pe Mestalla! Young Boys a reușit egalarea în minutul 37 prin Assale. Spaniolii au revenit însă repede în avantaj, prin același Santi Mina (42)

UPDATE 20.15: A înscris și Valencia în partida cu Young Boys. Este 1-0 din minutul 14, după golul reușit de Santi Mina.

UPDATE 20.02: Deschidere de scor la Moscova! AS Roma a înscris în minutul 4, prin Kostas Manolas!

ȚSKA Moscova – AS Roma și Valencia – Young Boys sunt partidele care deschid seara de Liga Campionilor, de la ora 19.55. la Valencia, oficiază românul Istvan Kovacs. Asistenți sunt Florin Marinescu și Ovidiu Artene, adiționali Marius Avram și Horațiu Feșnic, iar arbitru de rezervă, Alexandru Cerei.

Meciul vedetă al zilei se dispută la Torino, între Juventus și Manchester United.