VIDEO | Liga Campionilor. Final dramatic la Istanbul! Galatasaray, egalată în prelungiri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 26 noiembrie 2019, ora 22:09,
galatasaray-brugge

Galatasaray Istanbul, echipa lui Florin Andone, a remizat pe teren propriu cu formația belgiană Club Brugge, scor 1-1, în runda a cincea din grupele Ligii Campionilor. Turcii au șanse foarte mici să mai ajungă în primăvara europeană.

Fanii turci au fost din nou la înălțime! Peste 40.000 de spectatori au creat o atmosferă incendiară pe arena din Istanbul.

Galatasaray a deschis scorul în minutul 11. Atacantul Adem Buyuk a înscris cu un șut plasat. Golul poate fi văzut AICI.

Krepin Diatta a egalat în minutul 90+2, cu un șut superb din afara careului.

Imediat, Diatta și Mata au fost eliminați de la Club Brugge pentru comportament nesportiv.

Florin Andone este accidentat și nu va mai juca pentru Galatasaray în acest an.

Galatasaray ocupă ultimul loc în Grupa A și va juca în deplasare cu PSG, în ultima rundă.

Într-un alt meci jucat de la ora 20:00, Bayer Leverkusen a câștigat în Rusia cu Lokomotiv Moscova, scor 2-0, în Grupa D.

Au înscris Zhemaletdinov (11′ – autogol) și Sven Bender (54′). Golurile pot fi văzute AICI.