VIDEO | Liga 1 s-a întors! Voluntari – Clinceni, 3-0

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 13 iunie 2020, ora 19:13,
clinceni voluntari

Liga 1 a revenit în sfârşit pe terenurile de joc! FC Voluntari a învins Academica Clinceni în derby-ul codaşelor din clasamentul playout-ului.

Oaspeţii au început mai bine meciul de la Voluntari, însă norocul a fost de partea echipei lui Mihai Teja. Simunovski a deschis scorul după 21 de minute.

Gazdele şi-au mărit apoi avantajul după un autogol antologic al portarului Santos. Mingea a ajuns în poartă după ce a ricoşat din bară în spatele goalkeeper-ului de la Clinceni.

Tudorie a închis tabela la 3-0 cu un sfert de oră înainte de finalul întâlnirii.

În urma rezultatului, Academica Clinceni a rămas pe ultimul loc al clasamentului din playout. FC Voluntari a urcat pentru moment pe poziţia a 11-a, prima deasupra locurilor retrogradabile.