VIDEO | Lazio mai speră la titlu! Victorie cu emoții la Torino! Ștefan Radu a jucat tot meciul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 01 iulie 2020, ora 09:16,
lazio
lazio

Lazio Roma a câștigat meciul din deplasare cu FC Torino, scor 2-1, în etapa a 29-a din Serie A. Fundașul Ștefan Radu a fost integralist pentru ‘Biancocelesti’. Juventus a continuat seria victoriilor și s-a impus la Genoa cu 3-1, păstrând avansul de patru puncte față de Lazio în fruntea clasamentului.

Torino a deschis scorul în minutul 5, în urma unui penalty executat de Andrea Belotti.

Lazio a întors scorul în repriza a doua. Ciro Immobile (48′) și Marco Parolo (72′) au înscris pentru echipa antrenată de către Simone Inzaghi.

Juventus nu face pași greșiți după reluarea campionatului! Deținătoarea trofeului în Serie A a câștigat meciul din deplasare cu Genoa, scor 3-1.

Paulo Dybala a deschis scorul în minutul 50. Cristiano Ronaldo a reușit un gol senzațional în minutul 56.

Diego Costa a vrut să-l concureze pe portughez la ‘golul etapei’ și a trimis mingea la vinclu în minutul 73.

Gazdele au înscris ‘golul de onoare’ în minutul 76, prin Pinamonti.