VIDEO | Latovlevici, prima reacție după golul fabulos. „Probabil a crezut lumea că m-am lăsat!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 02 septembrie 2019, ora 15:53,
latovlevici
latovlevici

Iasmin Latovlevici a marcat un gol care are toate șansele să intre în lupta pentru Trofeul Puskas în Eşkişehirspor – Bursaspor 0-2, din liga secundă a campionatului Turciei.

Latovlevici a marcat cu un șut fabulos cu stângul, din prima, care s-a dus direct în vinclu, în primul minut al prelungirilor.

.

„Încerc mereu astfel de execuții, am o tehnică excelentă de lovire a balonului și nu-mi e frică să încerc astfel de execuții”, a spus Latovlevici pentru Digi Sport.

Fostul jucător de la FCSB a marcat un gol asemănător și într-un derby cu Dinamo.

„Între golul de ieri și golul cu Dinamo… ambele au fost spectaculoase, dar îl aleg parcă pe cel marcat lui Bălgrădean. A fost într-un derby Steaua – Dinamo și la ei acasă, e mai lângă sufletul meu. După golul de ieri, am primit multe mesaje, inclusiv de la Galatasaray, fostul meu club.

După ce m-am antrenat anul trecut cu Steaua și nu s-a mai făcut transferul, am semnat cu Bursaspor și am jucat constant, am fost primul jucător din Turcia în statistici la capitolul kilometri alergați și sprinturi pe meci. Avem echipă foarte tânără acum, ne batem la promovare. E un campionat foarte puternic în Liga a doua din Turcia, se investește mult și sunt jucători de valoare.

Din țară nu m-a mai căutat nimeni, nici de la națională, de peste un an. Probabil a crezut lumea că m-am lăsat, dar la 33 de ani, sunt competitiv încă și mă simt excelent”, a mai spus Latovlevici.