VIDEO | La Liga a început cu un gol FABULOS! Aduriz a îngropat-o pe Barcelona cu o execuție de zile mari

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 16 august 2019, ora 23:19,
Aduriz foarfeca

Noul sezon din La Liga a început cu o mare surpriză: campioana Barcelona a pierdut pe terenul celor de la Bilbao, scor 0-1.

Catalanii au trimis de două ori în bară în prima repriză, prin Suarez și Rafinha. Brazilianul a intrat chiar în locul lui Suarez, care a ieșit accidentat.

Oaspeții au dominat copios în repriza secundă, Bilbao a preferat să se apere, însă Aduriz, abia intrat pe teren, nu s-a mulțumit cu un punct și a adus victoria lui Athletic cu o foarfecă senzațională.

Ajuns la 38 de ani, Aduriz este al doilea cel mai în vârstă jucător care înscrie împotriva Barcelonei în La Liga, după Di Stefano.