VIDEO | L-au salvat colegii! Autogol incredibil al unui olandez în meciul care a îndepărtat-o pe Lazio de titlu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 25 iunie 2020, ora 09:26,
atalanta
atalanta

Atalanta a învins-o pe Lazio cu 3-2 în etapa a 27-a din Serie A după ce oaspeții au condus cu 2-0 pe tabelă.

După doar cinci minute de joc, de Roon a oferit faza meciului. Olandezul a trimis în propria poartă fără să fie pus sub presiune de vreun adversar. Și chiar dacă Milinkovic Savic a reușit un super gol cu o execuție din afara careului câteva minute mai târziu, echipa lui Simone Inzaghi nu a putut păstra avantajul.

Gazdele au întors rezultatul într-un meci în care Ștefan Radu a fost schimbat în minutul 77. Gosens, Malinovsky și Palomino au adus trei pucnte de aur trupei lui Gasperini care ocupă ultimul loc ce duce în grupele Ligii Campionilor. Bergamascii au acum 6 puncte peste Roma, următorea clasată. După acest eșec, Lazio este la 4 lungimi în spatele liderului Juventus.