VIDEO | L-a scos din minți! Cum a fost penalizat un copil de mingi pentru un gest mai puțin obișnuit

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 11 februarie 2020, ora 12:39,
yeken bizertin

Un meci disputat în Tunisia a oferit un moment controversat în repriza secundă. La duelul dintre Bizertin și Hammam-Lif, un fotbalist a fost eliminat pentru că a agresat un copil de mingi.

Incidentul s-a petrecut din cauza faptului că micuțul i-a aruncat acestuia una dintre ghete în tribune, în condițiile în care jucătorul se afla la marginea terenului. Uluit de curajul copilului de mingi, fotbalistul oaspeților s-a dus spre acesta și l-a lovit, iar în urma gestului său Yeken a fost eliminat de centralul partidei.

Faza s-a petrecut în minutul 71 al jocului la scorul de 1-1. Rămași în inferioritate în urma situației neprevăzute cei de la Bizertin au fost învinși până la urmă după un gol primit pe final de joc.

Copilul agresat a primit îngrijiri medicale, iar reprezentanții clubului gazdă au venit spre el pentru a-l liniști. Fotbalistul implicat în scandal riscă acum o suspendare drastică.