VIDEO | Klopp scrie ISTORIE la LIVERPOOL! E pentru PRIMA OARĂ când englezii reușesc asta în PREMIER LEAGUE

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 01 septembrie 2018, ora 16:48,
Liverpool Leicester

Start excelent pentru Liverpool în Premier League!

Echipa lui Jurgen Klopp a bifat al patrulea succes la rând, după 2-1 pe terenul celor de la Leicester. Liverpool are, astfel, cel mai bun start din istoria Premier League.

În sezonul 1990-1991, cu Dalglish pe bancă, Liverpool a început campionatul cu 8 victorii la rând.

Oaspeții au început în forță, iar Mane a deschis scorul în minutul 10. Firmino a punctat și el pe finalul reprizei, însă Liverpool a trăit periculos în partea a doua a meciului: Ghezzal a redus din diferență după gafa imensă comisă de Alisson, portar pe care s-a dat peste 70 de milioane de euro.