VIDEO | Keşeru şi Moţi, decisivi pentru Ludogoreţ. Fostul dinamovist a provocat un scandal

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 14 aprilie 2019, ora 21:38,
moti
moti

Claudiu Keşeru şi Cosmin Moţi au adus prima victorie în playoff pentru Ludogoreţ. Campioana Bulgariei a învins Levski Sofia cu 2-0 şi este pe primul loc în clasament.

Golgeterul Keşeru a deschis scorul pentru Ludogoreţ în partida disputată la Sofia. Din neatenţie, atacantul a fost aproape să îl accidenteze pe coechipierul său, Adrian Popa, după ce a trimis mingea în poartă.

Moţi a închis tabela din penalty. Fostul dinamovist s-a bucurat ostentativ în faţa fanilor lui Levski, iar partida a fost întreruptă câteva minute din cauza incidentelor din tribune. Moţi s-a ales şi cu un cartonaş galben în urma momentului. În minutul 83, Moţi a fost eliminat pentru al doilea avertisment.

În urma acestui rezultat, Ludogorets Razgrad se menține pe primul loc în play-off, cu 67 de puncte. Pe locul doi se află CSKA Sofia, cu 64 de puncte, în timp ce Levski se află pe ultima treaptă a podiumului, cu 58 de puncte.

Keșeru a fost schimbat în minutul 70, cu Swierczok, în timp ce Adi Popa și Dragoș Grigore au fost integraliști.