VIDEO | Juventus o așteaptă pe Atletico! Campioana Italiei a defilat în meciul cu Udinese

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 08 martie 2019, ora 23:47,
juventus-torino

Juventus a deschis etapa a 27-a din Serie A. Fără Cristiano Ronaldo pe teren, elevii lui Massimiliano Allegri s-au impus cu 4-1 împotriva lui Udinese.

Juventus conducea la pauză cu 2-0, după o ”dublă” reușită de Moise Kean, un atacant de doar 19 ani. Fotbalistul a marcat primele goluri în Serie A din acest sezon.

În repriza a doua, Juventus a mai punctat prin Emre Can, minutul 67, și Matuidi, minutul 71. Udinese a marcat golul de onoare prin Kevin Lasagna (’85). În urma acestei victorii, elevii lui Massimiliano Allegri au ajuns la un avantaj de 19 puncte față de locul 2, ocupat de Napoli.

Tot în acest meci, Nicolussi Caviglia (18 ani) și-a făcut debutul pentru echipa mare a campioanei Italiei.

În următorul meci, Juventus o așteaptă pe Atletico Madrid pentru manșa retur din optimile Ligii Campionilor. Italienii au pierdut în tur, scor 0-2, și își pun speranțele în Cristiano Ronaldo.