VIDEO | Juventus îşi continuă marşul spre titlu! Ronaldo, la cota 19 în Serie A!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 15 februarie 2019, ora 23:22,
cristiano-ronaldo

Juventus îşi continuă marşul spre titlu în Serie A! Campioana a deschis etapa a 24-a cu o victorie clară, 3-0 cu Frosinone. Ronaldo a închis tabela şi a ajuns la golul cu numărul 19 în primul său sezon din Serie A.

Portughezul i-a aşezat mingea lui Dybala pentru primul gol al meciului, iar Bonucci a dus scorul la 2-0 în minutul 17. Ronaldo şi-a trecut numele pe tabela de marcaj în repriza a doua, cu o finalizare în stilul caracteristic, din interiorul careului.

După 24 de etape, Ronaldo este primul în Serie A atât în clasamentul marcatorilor (19 goluri) cât şi în cel al pasatorilor decisivi (8 assist-uri).

Juventus este lider autoritar în clasament, cu 21 de victorii şi 3 remize în campionat. Bianconerii sunt singura echipă neînvinsă în Top 5 campionate ale Europei.