VIDEO | Jucătorii i-au stricat seara lui Claudiu Niculescu! Remiză albă cu Sepsi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 28 septembrie 2018, ora 23:08,
claudiu niculescu prezentare

Primul joc din Liga I al lui Claudiu Niculescu pe banca lui Dinamo a fost dezamăgitor. Echipa din Ștefan cel Mare nu a reușit să o învingă pe Sepsi și rămâne în zona playout-ului.

Niculescu și-a dorit mult să vină cu victorie la primul meci din Liga I pe banca dinamovistă. În prima repriză, doar Nistor a încercat poarta, dar de la mare distanță. Iar mingea nu a trecut prea aproape de poartă.

În repriza secundă, meciul s-a mai animat. Salomao și Sorescu au avut oportunități bune, însă  Niczuly a ținut poarta închisă.

Sepsi a obținut ce și-a propus: „Dacă nu luăm gol, nu pierdem”, exact ce a spus antrenorul Eugenm Neague la conferința de presă dinaintea partidei.