VIDEO | Jucătoarele de la CSM București, criticate de antrenor după victorie! „Concentrarea a scăzut”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 13 septembrie 2020, ora 22:27,
csm bucurești

CSM București a debutat cu o victorie în noul sezon al Ligii Campionilor. ‘Tigroaicele’ s-au impus pe teren propriu cu echipa franceză Metz, scor 31-26, în grupa B. Antrenorul echipei bucureștene, Adrian Vasile, a ‘taxat’ lipsa de concentrare a jucătoarelor sale din repriza a doua.

În Sala Polivalentă din Capitală, CSM a condus la pauză cu 17-10. Meciul s-a jucat fără spectatori.

Cristina Neagu a făcut din nou diferența pentru ‘tigroaice’, reușind să înscrie de 12 ori.

Să revedem câteva din fazele importante din meciul contra Metz! ???#ehfcl #CSMBucuresti #ShowTimeForChampions

Publicată de CSM Bucuresti pe Duminică, 13 septembrie 2020

Să joci împotriva lui Metz nu e uşor. Este o echipă foarte incomodă, un stil total aparte şi atunci trebuie să te întrebuinţezi din toate punctele de vedere ca să poţi să câştigi. Şi sunt mulţumit de apărarea pe care am făcut-o astăzi, a fost cea care a făcut diferenţa. Poziţia centralilor noştri în meciul de astăzi a făcut să ţinem cât mai departe pericolul.

Singurul lucru care mă nemulţumeşte şi care, cu siguranţă şi pe ele le nemulţumeşte, este că la un moment dat, când era clar că meciul o să fie câştigat, concentrarea noastră a scăzut şi nu a fost un lucru bun. Concentrarea pe care nu am avut-o în ultimele minute ale meciului este singurul minus azi.

Menirea Cristinei Neagu este să fie o jucătoare foarte importantă şi un lider. Nu e nimic altfel decât vreodată în cariera ei„, a spus Adrian Vasile la conferința de presă.

Suporterii echipei bucureștene le-au așteptat pe jucătoare la finalul partidei, în afara Sălii Polivalente, pentru a le felicita.

În etapa viitoare, CSM Bucureşti va juca în deplasare, pe 20 septembrie (ora 15.00), cu Team Esbjerg.