VIDEO | Jimmy Durmaz, amenințat cu MOARTEA de suedezi după partida cu Germania

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 24 iunie 2018, ora 17:03,
durmaz
durmaz

Jimmy Durmaz, 29 de ani, mijlocașul primei reprezentative a Suediei a primit numeroase amenințări cu moartea pe rețelele de socializare, după înfrângerea suferită de Suedia, sâmbătă seară, scor 1-2, în fața campioanei mondiale, Germania, informează Le Figaro.

Fanii au înnebunit pe rețelele de socializare. Aceștia îl consideră principalul vinovat pentru înfrângerea echipei lor favorite, după ce Durmaz a produs faultul care a dus la eurogolul lui Toni Kroos din minutul 90+5.

Pe internet circulă mesaje de ură, texte cu iz rasist și amenințări cu moartea care îl vizează pe internaționalul suedez.

Meci de infarct, sâmbătă, la Soci, acolo unde Germania, campioana mondială en-titre a învins Suedia, scor 2-1, cu un gol marcat de Toni Kroos, în minutul 90+5!

Campioana mondială s-a salvat in extremis, marcând golul victoriei în prelungiri, prin Toni Kroos (90+5), după ce a fost condusă la pauză prin golul lui Ola Toivonen (32), iar Marco Reus (48) a egalat.

suporterisuediaJimmy Durmazfotbalcupa mondialagermaniafanitoni kroosamenintaricampionatul mondial