VIDEO | Ionuţ Radu, prestaţie bună pentru Genoa! Echipa românului, pe 13 în Serie A

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 februarie 2019, ora 18:19,
Radu-Genoa
Radu-Genoa

Genoa a remizat cu Sassuolo, scor 1-1, în etapa a 22-a din Serie A. Ionuţ Radu a fost titular în poarta gazdelor.

Goalkeeper-ul naţionalei de tineret a primit un gol la care nu avea soluţie. Apărarea echipei lui Cesare Prandelli a fost şah-mat la faza deschiderii scorului.

Sanabria a restabilit egalitatea cu patru minute înainte de pauză. Golul din minutul 41 a fost şi ultimul al partidei, iar Genoa – Sassuolo s-a încheiat 1-1.

Oaspeţii au fost însă mai periculoşi după pauză, atunci când două parade ale lui Ionuţ Radu au salvat Genoa de la înfrângere.

După 22 de etape, Genoa ocupă locul al 13-lea în clasamentul din Serie A.