VIDEO | Ionuţ Radu, meci mare la debutul lui Prandelli

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 09 decembrie 2018, ora 22:30,
Radu-Genoa
Radu-Genoa

Genoa a remizat la primul meci cu Cesare Prandelli pe banca tehnică. Meciul cu SPAL s-a încheiat 1-1, mulţumită şi intervenţiilor excelente ale portarului Ionuţ Radu.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică încă din startul partidei. SPAL a deschis scorul prin Petagna, însă Genoa a restabilit egalitatea după un penalty dictat cu ajutorul sistemului VAR.

Tabela a rămas nemodificată până la final, în mare parte şi datorită reflexelor excelente ale portarului naţionalei de tineret.

Radu a avut două parade excelente în minutul 41, la o dublă ocazie a oaspeţilor. (VIDEO LA 02:08)

S-a terminat 1-1, însă Prandelli poate fi mulţumit. Echipa sa a jucat 80 de minute în inferioritate numerică. Genoa a ajuns la nouă meciuri fără victorie în Serie A.