VIDEO | Ionuţ Radu, învins în derby-ul genovez

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 14 aprilie 2019, ora 17:12,
radu sampdoria

Sampdoria s-a impus cu 2-0 în Derby Della Lanterna, contra echipei lui Ionuţ Radu, Genoa. Portarul naţionalei de tineret a fost titular la oaspeţi şi a primit două goluri imparabile, unul din penalty.

Într-un derby disputat într-o atmosferă incandescentă, Sampdoria a deschis scorul după trei minute de joc, prin Defrel. VIDEO AICI

Veteranul Quagliarella a înscris pentru 2-0 din penalty, după o fază la care oaspeţii au rămas şi în inferioritate numerică. Biraschi a primit direct cartonaşul roşu pentru un henţ intenţionat în careu. VIDEO AICI

Urmărit de scouteri ai Borussiei Dortmund pentru a treia oară, Ionuţ Radu s-a remarcat cu două parade excelente, una la 0-0 şi alta în minutele de prelungiri ale partidei.

Cu şase etape înainte de finalul sezonului, Genoa ocupă locul al 15-lea în clasamentul din Serie A. Echipa antrenată de Cesare Prandelli nu are o situaţie îngrijorătoare, însă nici nu a scăpat complet de emoţii în lupta pentru evitarea retrogradării.