VIDEO | Ionuţ Radu, înger şi demon pentru Genoa

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 10 februarie 2019, ora 16:37,
radu
radu

Ionuţ Radu a fost titular la Genoa în deplasarea de la Bologna! Portarul român a greşit la golul gazdelor, însă şi-a salvat echipa în repriza a doua. Partida s-a încheiat cu o remiză, scor 1-1.

Bologna a deschis scorul prin Destro, după ce portarul naţionalei de tineret a anticipat greşit centrarea lui Poli.

Echipa lui Cesare Prandelli a restabilit egalitatea înainte de finalul primei reprize. Lukas Lerager a marcat tot cu o lovitură de cap.

În repriza a doua, Ionuţ Radu a avut mai multe intervenţii importante cu care şi-a luat revanşa pentru greşeala de la gol.

Genoa a ajuns la trei meciuri fără înfrângere în campionat şi ocupă locul al 13-lea în clasament.