VIDEO | Ionuţ Radu, ghinionist la Genoa! Gol fabulos primit în prelungiri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 15 septembrie 2019, ora 15:53,
ionut-radu-genoa

Genoa a pierdut pe teren propriu, 1-2 cu Atalanta. Cu Ionuţ Radu în poartă, gazdele au fost învinse după un gol marcat în minutele de prelungiri.

După o primă repriză albă, Atalanta a deschis scorul din penalty. Genoa a restabilit egalitatea tot după o lovitură de la 11m. Meciul se îndrepta spre o remiză, dar Zapata nu a fost de acord. A adus victoria oaspeţilor cu un şut de zile mari din marginea careului.

După primele trei etape ale sezonului, Genoa are patru puncte. O victorie, o remiză şi o înfrângere este bilanţul echipei la care evoluează portarul român.

Ionuţ Radu a fost integralist în toate cele trei etape scurse până acum în Serie A.