VIDEO | Ionuț Radu, criticat după ce a primit un gol parabil! Genoa, în zona retrogradării

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 11 mai 2019, ora 17:22,
radu-genoa
radu-genoa

Genoa, cu Ionuț Radu în poartă, a pierdut meciul din deplasare cu Atalanta, scor 1-2, în etapa a 36-a din Serie A. Internaționalul român a greșit la primul gol al Atalantei, care este aproape de o calificare istorică în grupele Ligii Campionilor.

Tânărul gambian Musa Barrow (20 de ani) a deschis scorul în minutul 46, la doar 50 de secunde după intrarea lui pe teren. Atacantul a șutat destul de slab, dar Ionuț Radu nu a reușit să respingă mingea.

Gazdele și-au dublat avantajul în minutul 53, când Timothy Castagne a împins mingea în poartă din câțiva metri.

Goran Pandev a înscris în minutul 89, dar a fost prea târziu pentru Genoa.

Cu două etape înainte de finalul sezonului, Atalanta ocupă locul 3 în clasament și poate să joace în grupele Ligii Campionilor.

De cealaltă parte, Genoa ‘tremură’ pentru rămânerea în prima ligă. Empoli se poate apropia la un punct.