VIDEO | Ionuț Radu a COMIS-O RĂU! Gafă URIAȘĂ a portarului naționalei de tineret

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat joi, 01 noiembrie 2018, ora 11:16,
ionut radu echipa nationala

AC Milan și Genoa s-au întâlnit, miercuri, pe San Siro pentru a juca restanța primei etape din Seria A. Prăbușirea unui segment suspendat al Autostrăzii A10 a făcut  atunci ca partida să fie anulată.

Titular pentru a șasea oară în acest sezon în poarta celor de la Genoa, Ionuț Radu a avut o mulțime de parade salvatoare, iar formația lui Ivan Juric putea pleca cu un punct din casa ”Diavolului”, asta până în minutul 90+1, moment în care Ionuț Radu a gafat cu o ieșire neinspirată, greșeală ce a trimis toate cele 3 puncte în contul milanezilor.

Speranțele celor de la Genoa stăteau în golgheterul la zi din campionat, Krzysztof Piatek, care nu mai marcase în ultimele două etape. Polonezul a avut o prestație slabă, echipa sa fiind învinsă la limită.

Deși rezultatul a fost de 2-1, toate golurile partidei au fost marcate de Milan. Primul gol a fost marcat în minutul 4 de Suso, iar celălalte două goluri de Romagnoli care și-a dat autogol în minutul 56 ca mai apoi să se revanșeze față de suporteri în primul minut al prelungirilor.

Cu cele trei puncte în cont, Milanul lui Gattuso se află pe loc de Champions League, iar Genoa rămâne la un singur punct de Europa League.