VIDEO | Intrare criminală care a îngrozit Europa! Un fotbalist al lui PSG a fost făcut KO

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 13:41,
nimes psg
nimes psg

PSG a ajuns din nou lider în Liga 1 după ce campioana Franței a câștigat în deplasare cu Nimes.

Fără Neymar, echipa lui Thomas Tuchel s-a impus fără probleme în fața crocodililor. Diferența s-a făcut însă abia după ce gazdele au rămas în 10 oameni. Landre a fost eliminat după o intrare criminală asupra lui Rafinha, care a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Era doar minutul 12 iar inferioritatea din teren a lui Nimes s-a transferat 20 de minute mai târziu și pe tebale de marcaj. Mbappe a deschis scorul iar în ultimul sfert de oră roș-abii au cedat complet. Au mai încasat trei goluri, iar parizienii s-au impus cu 4-0. A fost a cincea victorie consecutivă în campionat, succese venite după ce PSG pierduse primele două partide din actualul sezon.

Cu cele trei puncte câștigate aseară și grație pasului greșit făcut de Rennes, Mbappe & Co au ajuns în fotoliul de lider având acum 15 puncte. Marți, campioana din Hexagon joacă primul meci din grupele Champions League, contra lui Manchester United.