VIDEO | Inter a câștigat derby-ul cu Juventus. Arturo Vidal a sărutat emblema torinezilor și a marcat

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 18 ianuarie 2021, ora 01:05,
arturo
arturo

Inter Milano a învins-o pe Juventus Torino, cu 2-0, într-un meci disputat duminică seara, în cadrul etapei a 18-a din Serie A.

Arturo Vidal a deschis scorul în minutul 12, iar Barella a închis tabela în minutul 52. La gazde, Ionuț Radu a fost rezervă neutilizată. La fel și Radu Drăgușin, care a urmărit de pe banca de rezerve înfrângerea torinezilor.

În urma acestei victorii, Inter ocupă locul secund, cu 40 de puncte, la egalitate cu rivala AC Milan, care are însă un meci mai puțin disputat. Juventus e pe 5, cu 33 de puncte.

Înaintea partidei, Arturo Vidal s-a îmbrăţişat cu fostul său coechipier, Giorgio Chiellini, și i-a sărutat emblema cu Juventus de pe echipamentul italianului.