VIDEO | Înfrângere rușinoasă pentru FCSB! ‘Roș-albaștrii’ au condus Astra cu 2-0! Alibec a dat lovitura de grație

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 29 iunie 2020, ora 21:59,
fcsb astra giurgiu

Astra Giurgiu a câștigat meciul de pe teren propriu cu FCSB, scor 3-2, în etapa a cincea din play-off-ul Ligii 1. FCSB a condus cu 2-0, dar fostul atacant al ‘roș-albaștrilor’, Denis Alibec, a reușit o ‘dublă’.

Ovidiu Popescu a deschis scorul în minutul 18 la Giurgiu.

Dennis Man, revenit după accidentare, a dublat avantajul oaspeților cu un șut superb, în minutul 29.

Până la pauză, Denis Alibec a înscris pentru Astra, cu o lovitură de cap, profitând de marcajul modest al lui Miron.

În repriza a doua, FCSB a fost dominată de Astra Giurgiu. Takayuki Seto (53′) și Denis Alibec (80′) au reușit o ‘remontada’ incredibilă pentru echipa antrenată de către Bogdan Andone.

După această înfrângere, FCSB își poate lua ‘adio’ de la lupta pentru titlu în Liga 1. În plus, ‘roș-albaștrii’ au pierdut și locul 3 în clasament.