VIDEO | Înfrângere pentru Steaua în SEHA League. Șanse minime de calificare în play-off

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 17 decembrie 2018, ora 21:11,
steaua-seha league

Echipa de handbal masculin Steaua Bucureşti a pierdut pe teren propriu cu macedonenii de la Vardar Skopje, scor 30-34, în runda a 13-a din SEHA League, competiţie în care joacă doar formaţii din cupele europene.

După primele 20 de minute, oaspeții aveau un avans de 9 goluri. La pauză, Vardar a condus cu 21-10.

În ultimele minute, roș-albaștrii au încercat să se apropie pe tabelă, dar nu au reușit.

Principalii marcatori ai meciului au fost Răpciugă şi Milosevic (câte 5 goluri), pentru Steaua, respectiv Popovski (10 reuşite) pentru Vardar.

În urma rezultatului, Steaua rămâne cu 15 puncte în clasamentul SEHA League (locul 6), în timp ce Vardar continuă să fie lider, cu 32 de puncte.

Vardar Skopje este câștigătoarea Ligii Campionilor în 2017 și deținătoarea SEHA League.

Pentru roș-albaștrii mai urmează partidele: RK Vojvodina – CSA Steaua Bucureşti (20 decembrie), Meshkov Brest – CSA Steaua Bucureşti (2 februarie), CSA Steaua Bucureşti – RK Nexe (20 februarie), RK Izvidac – CSA Steaua Bucureşti (5 martie), CSA Steaua Bucureşti – Metalurg Skopje (9 martie), RK Zeleznicar – CSA Steaua Bucureşti (12 martie).