VIDEO | Înfrângere nemeritată pentru Viitorul cu CFR Cluj. Eroarea lui Mladen a făcut diferența

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 17 decembrie 2018, ora 22:10,
viitorul-cfr

FC Viitorul a pierdut meciul de pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 0-1, în etapa a 20-a din Liga 1. Constănțenii au controlat posesia și au avut mai multe ocazii de gol, dar au ratat foarte mult.

În prima repriză, niciuna dintre echipe nu și-a creat șanse importante de gol.

În minutul 33, Mladen a alunecat și a pierdut mingea, iar George Țucudean a înscris din pasa lui Omrani. (VIDEO)

În minutul 37, Ianis Hagi a executat un corner direct pe poartă și a fost aproape să-l surprindă pe Arlauskis. (VIDEO)

În minutul 60, portarul Arlauskis a scos fenomenal lovitura de cap a lui Mladen.

Căpitanul Viitorului, Ianis Hagi, a ratat două ocazii în ultimul sfert de oră.

Înaintea partidei, Gheorghe Hagi a primit trofeul pentru cel mai bun antrenor al anului, acordat în urma voturilor antrenorilor și căpitanilor de echipă din Liga 1.

FC Viitorul (antrenor Gheorghe Hagi): Cojocaru – Boboc (71′ Ciobanu), Luchin, Mladen, De Nooijer – Artean (65′ Achim), Băluță – I. Hagi, Vînă, Drăguș – Voduț (46′ Houri).

CFR Cluj (antrenor Antonio Conceicao): Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Djokovic, Bordeianu, Culio – Deac (90′ Ioniță), Țucudean (65′ Păun), Omrani (90+2′ Lang).

În urma acestui rezultat, CFR Cluj este liderul clasamentului, iar Viitorul ocupă poziția a patra.