VIDEO | Înfrângere dramatică pentru echipa lui Andone! Tottenham a luat trei puncte uriașe

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 23 aprilie 2019, ora 22:59,
Tottenham
Tottenham

Titular pe noul stadion al lui Tottenham, Florin Andone nu a putut să o ajute pe Brighton, care a pierdut în fața gazdelor, scor 0-1.

Izolat în ofensivă, Andone a luat un cartonaș galben și putea să fie chiar eliminat, înainte de a fi schimbat în minutul 64.

Tottenham a dominat copios, a avut o sumedenie de ocazii și o posesie de aproape 80%, iar Eriksen este cel care a adus victoria. Danezul „a spart” reduta oaspeților în minutul 88, cu un șut excelent din afara careului.

Tottenham e fără gol primit pe noua arenă și a ajuns la 4 victorii consecutive. Londonezii sunt pe locul 3 în Premier League, în timp ce echipa lui Andone speră să evite retrogradarea.