VIDEO | Incidente grave în meciul Başakşehir – AS Roma! Ovidiu Haţegan, pus într-o situație dificilă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 29 noiembrie 2019, ora 08:34,
pellegrini-roma-basaksehir

Meciul dintre Istanbul Başakşehir și AS Roma, din grupele Europa League, a fost întrerupt din cauza unui incident grav. Italianul Lorenzo Pellegrini a fost lovit de o monedă aruncată din tribune, iar arbitrul Ovidiu Hațegan a trebuit să gestioneze situația.

Incidentul a avut loc în minutul 53 al partidei, în momentul în care Pellegrini se pregătea să execute un corner pentru AS Roma.

Moneda l-a lovit în cap pe mijlocașul italian, care a început să sângereze și a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Meciul a fost întrerupt mai multe minute, iar oficialii turci le-au cerut spectatorilor să nu mai arunce obiecte pe teren. Ovidiu Haţegan s-a consultat cu delegatul UEFA, apoi a decis să reia partida.

Lorenzo Pellegrini a fost bandajat în zona capului și a revenit pe teren, dar a fost înlocuit în minutul 71.

AS Roma s-a impus la Istanbul cu 3-0, iar echipele calificate din Grupa J se vor decide în ultima rundă.

faniLucescu arabibașakșehiras romamonedaovidiu hateganarbitruincidentebrichetahategan