VIDEO | Încă un record pentru Ronaldo! Juventus, victorie clară la Sassuolo

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 10 februarie 2019, ora 20:55,
ronaldo sassuolo

Juventus continuă marşul spre titlu în Serie A! Singura echipă neînvinsă din campionatele mari ale Europei s-a impus cu 3-0 la Sassuolo. Ronaldo a înscris din nou şi este primul jucător care marchează în nouă deplasări consecutive în Serie A!

Portughezul a marcat în minutul 70, după ce Khedira deschisese scorul în prima repriză. Ronaldo a ajuns la 18 goluri în actualul sezon din Serie A şi a sărbătorit în stilul coechipierului Paulo Dybala.

Ronaldo a avut parte şi de un moment controversat la Sassuolo. Nervos după ce a fost oprit din acţiune pentru un henţ, portughezul l-a lovit fără să vrea pe coechipierul Sami Khedira.

S-a terminat 3-0 pentru Juventus. Emre Can a stabilit scorul final din pasa lui Cristiano Ronaldo.