VIDEO | Încă un pas greșit pentru FC Barcelona. Messi, în conflict cu arbitrul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 29 septembrie 2018, ora 20:57,
Messi-arbitru

FC Barcelona a fost aproape de înfrângere în etapa a șaptea din LaLiga. Catalanii au remizat pe teren propriu cu Athletic Bilbao, scor 1-1. La finalul partidei, Leo Messi s-a certat cu arbitrul de centru.

Oscar De Marcos a deschis scorul în minutul 41 pentru Athletic Bilbao, iar Munir El Haddadi a egalat pentru FC Barcelona în minutul 84.

După fluierul final, Messi s-a năpustit către arbitrul Santiago Jaime Latre, pentru a-i reproșa anumite decizii luate în timpul partidei. Starul Barcelonei a primit cartonașul galben.

Extrem de nervos, Leo Messi a părăsit cu greu terenul de pe Camp Nou, fiind necesară intervenția unui oficial al gazdelor.

Messi a jucat din minutul 55 al partidei cu Athletic Bilbao și a trimis mingea în bară în minutul 77. În minutul 84, Leo a oferit pasa de gol pentru Munir.

FC Barcelona a câștigat doar două puncte în ultimele trei etape de campionat, dar se menține pe primul loc în clasament. Real Madrid are șansa să-și depășească marea rivală dacă se impune în derby-ul din această seară cu Atletico Madrid.