VIDEO | Imposibil de evitat! Reușita minunată care a îngenuncheat-o pe Roma

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 16 februarie 2020, ora 09:42,
atalanta as roma

Atalanta a câștigat duelul cu echipa lui Paulo Fonseca și a luat un avans important în lupta pentru ultimul loc de Champions League.

După succesul de aseară, trupa din Bergamo are șase puncte peste romani când mai sunt 14 etape de jucat din actuala stagiune. Deși au fost conduse la pauză după golul lui Dzeko, gazdele au întors scorul în doar 9 minute în partea secundă.

Pasalic a marcat la doar câteva secunde după ce a intrat pe teren și a adus victoria echipei sale cu o execuție direct în vinclul porții adverse. Victoria a venit foarte bine pentru echipa lui Gian Piero Gasperini care pregătește turul contra Valenciei din optimile Ligii Campionilor. Prima manșă se dispută miercuri, în Italia.