VIDEO | Ianis le-a dat peste nas contestatarilor! Cum s-a făcut remarcat fiul ”Regelui” în doar un minut

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 15 decembrie 2019, ora 10:30,
ianis-hagi-genk

Ianis Hagi le-a dat peste nas contestatarilor în ultimul meci de campionat.

Fotbalistul român nu a fost titular în partida cu Waasland-Bevern, însă și-a făcut simțită prezența din primul minut în care a fost introdus pe teren.

Fiul ”Regelui” a intrat pe teren în minutul 68 și, la doar un minut, a executat cornerul din care a marcat Sander Berge.

Genk a câștigat cu 4-1 și a urcat pe locul 7 în Belgia, cu 28 de puncte.

Vezi AICI VIDEO cu pasa de gol a lui Ianis

6 milioane de euro este cota de piață a lui Ianis, potrivit transfermarkt.com.

În actualul sezon, internaționalul român a bifat 13 apariții pentru Genk, reușind să marcheze de trei ori și să ofere tot atâtea pase de gol.

Vezi și VIDEO | Ce performanță pentru Răzvan Lucescu! Al-Hilal, victorie de zile mari la Campionatul Mondial al Cluburilor