VIDEO | Ianis Hagi, aproape de titlu! Ce a păţit Steven Gerrard la ultimul meci

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 04 martie 2021, ora 11:39,
Ianis Hagi și Steven Gerrard

Rangers s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Livingston şi este aproape de cel de-al 55-lea titlu de campioană. Suporterii aşteaptă trofeul de zece ani!

Cu Ianis Hagi doar rezervă, Rangers a câştigat cele trei puncte după un gol înscris de Morelos în minutul 87. Acelaşi atacant i-a cauzat managerului Steven Gerrard eliminarea. Chiar după fluierul de final al primei reprize, antrenorul lui Rangers i-a reproşat arbitrului că l-a avertizat pe Morelos pentru o simulare în careul advers.

Dialogul dintre cei doi a degenerat, iar fostul mijlocaş de legendă al lui Liverpool a primit două cartonaşe galbene unul după altul.

Rangers mai au nevoie de patru puncte pentru a-şi securiza titlul chiar la finalul sezonului regulat. Echipa lui Ianis Hagi are în palmares 54 de titluri de campioană în Scoţia.

Sub comanda lui Steven Gerrard, Rangers nu a pierdut niciun meci în actualul sezon. În Europa League, echipa lui Ianis Hagi va întâlni Slavia Praga în faza optimilor de finală.

• 25 de meciuri, cinci goluri și nouă pase decisive a strâns Ianis Hagi în acest sezon din Scoția
  • 3 trofee a mai câștigat Ianis Hagi până în prezent: Cupa și Supercupa României (FC Viitorul) și Supercupa Belgiei (Genk)