VIDEO | Ianis Hagi a ratat un penalty, dar s-a revanşat! Rangers merge mai departe

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 26 februarie 2020, ora 21:12,
ianis-hagi-rangers-2

Glasgow Rangers, cu Ianis Hagi titular, a eliminat Braga în 16-imile UEFA Europa League după 1-0 în returul din Portugalia. Hagi a ratat o lovitură de la 11m dar a pasat decisiv la singurul gol al meciului.

După un 3-2 dramatic în Scoţia, unde oaspeţii au condus cu 2-0 până în minutul 67, Ianis Hagi a fost decisiv pentru echipa lui Steven Gerrard şi în retur.

Românul a ratat o lovitură de la unsprezece metri în prelungirile primei reprize.

Hagi a pasat decisiv apoi la singura reuşită a meciului, venită la mijlocul reprizei secunde.

S-a terminat 1-0 pentru Rangers după reuşita lui Ryan Kent, iar scoţienii merg în optimi cu 4-2 scorul general al dublei manşe.

Două goluri şi un assist şi-a trecut în cont Ianis Hagi la primele două prezenţe în Europa League cu echipa lui Steven Gerrard.